با آرایش روز بهترین هارو تجربه کنید.

با آرایش روز بهترین هارو تجربه کنید.

اکستنشن مژه در خانه
تاریخ : می 28, 2022
نویسنده : Sogand Akbari

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه یکی از ترند های جذاب امسال است که باعث می شود شما همیشه آراسته به نظر برسید.

در ادامه مطلب به چگونگی انجام این ترند جذاب در سایت آرایش روز خواهیم پرداخت.

اکستنشن مژه در واقع همان مژه مصنوعی است که با استفاده از یک چسب مخصوص مستقیما روی مژه های طبیعی قرار میگیرد. هر کدام جداگانه روی مژه طبیعی شما میچسبانند.

اگر اینکار توسط یک متخصص انجام شود تقریبا یک ساعت طول می کشد اما اگر توسط فردی کم تجربه تر انجام شود می تواند تا ۳ ساعت طول بکشد. اکستنشن باید بین ۲ تا ۸ هفته ماندگاری داشته باشد و با  ریزش مژه های طبیعی ، مژه های مصنوعی نیز میریزند.  ‌

 

انتخاب اکستنشن مناسب

۱ .  اگر مژه های شما به طور طبیعی کوتاه و نازک هستند، اکستنشن های بلند و ضخیم روی مژه هایتان  دوام زیادی نخواهد داشت و همچنین به مژه های طبیعی اتان آسیب خوهید زد.

پس باید قبل از انتخاب اکستنشن، مژه های خود را بررسی کنید. هر چه مژه هایتان بلند تر و سالم تر باشند، وزن بیشتری را می توانند تحمل کنند.

اگر برای اولین بار از اکستنشن استفاده می کنید، آن را روی نیمی از مژه تان بچسبانید تا ببینید مژه هایتان تا چه حد میتواند وزن اکستنشن را تحمل کنند.‌

۲ . سه نوع مژه مصنوعی برای اکستنشن وجود دارد،

مژه مصنوعی هایی که که جنسشان از پلاستیک است و ضخیم هستند، مژه های ابریشمی و مینک ( که جنسش از موی راسو است ) مینک گران ترین و مژه مصنوعی پلاستیکی، کمترین قیمت را دارد.

طول مژه ها معمولاً بین 6 تا 17 میلی متر متغیر است و می توانید آن ها را در ضخامت فرم و رنگ های مختلف خریداری کنید . قبل از خرید مژه های اکستنشن، اینکه آن ها را برای چه کاری و یا مراسمی میخواهید را هم در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، اگر هدف شما ایجاد ظاهری طبیعی و زیبا  است، می توانید اکستنشن هایی با بلندی متوسط را در رنگ مشکی یا قهوه ای انتخاب کنید.

  • اگر اکستنشن را برای مراسم خاصی میگیرید و یا اگر می‌خواهید ظاهری منحصربه‌فرد داشته باشید، می توانید مژه های رنگی با ضخامت های مختلف را امتحان کنید.

۳ . پس از اینکه بلندی و ضخامت اکستنشن مورد نظر خود را انتخاب کردید ، چند مژه مصنوعی  که کمی در اندازه های متفاوتی دارند را نیز انتخاب کنید . می توانید از مژه مصنوعی هایی در سه اندازه مختلف اما نزدیک به هم  استفاده کنید. این کار باعث می شود مژه هایتان طبیعی تر و زیباتر برسد.

از مژه های کوتاه تر برای پر کردن جاهای خالی روی خط مژه و همچنین غیرطبیعی دیده نشدن مژه هایتان استفاده کنید.

۴ . اگر قصد دارید خودتان اکستنشن مژه هایتان را بگذارید ،  یک کیت اکستنشن مژه تهیه کنید.

کیت شامل مژه هایی با اندازه های مختلف (معمولاً کوتاه، متوسط و بلند) و  تمام ابزارهایی است که برای گذاشتن اکستنشن به آن نیاز دارید ؛ مانند  موچین، چسب، پاک کننده چسب و برس مژه میباشد.  اگر تجربه استفاده از اکستنشن را ندارید، خرید این کیت به شما خیلی کمک می کند. هر کیت با کیت دیگر متفاوت است و باید دستورالعمل آن را به طور کامل مطالعه کنید

مواد موجود در چسب را بررسی کنید و مطمئن شوید که مواد تشکیل دهنده آن شامل فرمالدئید ( نوعی گاز تند ) نیست.

 

‌۵ . برای بار اول ، اکستنشن هایتان باید کاملا حرفه ای انجام شود .‌

خط مژه و قسمت های اطراف آن بسیار حساس هستند و اینکه اگر خودتان اکستنشن را انجام میدهید ، میتواند کمی خطرناک باشد .

زیرا این چسب می‌تواند به پوست تان و  یا در صورت استفاده نادرست به مژه‌های طبیعی تان آسیب برساند. اگر خودتان نمی توانید اکستنشن مژه قرار دهید ، از یک فرد ماهر برای اینکار کمک بگیرید .

با تحقیق در مورد افراد ماهر در منطقه خود شروع کنید.  مطمئن شوید که آنها مجوز دارند و همچنین تجربه کاری آن ها را نیز مد نظر قرار دهید.

گذاشتن اکستنشن برای بار اول

 

۱ . اگر این اولین بار است که از اکستنشن استفاده می کنید ، از یکی از دوستان یا آشناهایتان کمک بگیرید

هنگام گذاشتن اکستنشن ها مجبور هستید چندین کار را با هم انجام دهید. پس وقتی میخواهید اکستنشن هایتان را بچسبانید باید کاملاً ثابت باشید و اصلا تکان نخورید . همچنین  چشم شما نیز باید کاملاً بسته باشد و انجام همه این کار ها تنها با دو دست بسیار سخت است.

اگر کمکی دارید، علاوه بر اینکه کارتان سریع تر پیش خواهد رفت، انجام این کار راحت تر است. چون اگر بخواهید خودتان این کار را انجام دهید ممکن است چسب داخل چشمتان برود و به آن آسیب بزند.

 

۲ . قبل از زدن چسب ، مژه های طبیعی شما باید تمیز و بدون مواد آرایشی و همچنین خشک باشند .

برای این کار از یک پد آرایشی و آرایش پاک کن استفاده کنید و پد را به آرامی روی چشمتان بکشید و سپس با آب ولرم بشویید. پس از اینکه مژه هایتان خشک شد با استفاده از براش مژه ، مژه های بالایی خود را شانه بزنید تا صاف و جدا شوند.

 

۳ . با یک پد چسبی سفید ناحیه زیر چشمتان را بپوشانید.

پد زیر چشم اکستنشن

کیت اکستنشن شما باید شامل نوعی پد یا نوار ژل باشد است که با آن می توانید مژه های پایینتان را بپوشانید. این کار از پوست شما دربرابر آسیب چسب جلوگیری می کند . همچنین باعث می شود مژه ها بهتر دیده شوند .هنگامی که چشمتان را میبندید، مژه های بالایی بر روی پد رنگ سفید قرار می گیرند و در نتیجه واضح تر بوده و باعث می شود کار شما راحت تر شود.

 

۴ . میزان بلندی مژه هایی که میخواد در بیرونی ترین گوشه چشم داشته باشید را انتخاب کنید .

همانطور که پیش از این گفته شد اکستنشن ها در بسته های کوچک هشت یا نه تایی ارائه می شود . پس برای شروع ، ابتدا از بلند ترین آن ها استفاده می کنیم .

  • مقداری از چسب مژه را به اندازه یک سکه روی سطح صافی فشار دهید.
  • سپس با استفاده از موچین مژه ها را بگیرید و انتهای گره خورده را با دقت در چسب فرو کنید.فقط به مقدار کمی چسب نیاز دارید. اگر بیش از حد استفاده کنید، نتیجه نهایی نامرتب به نظر می رسد.

 

۵ .اولین مژه اکستنشن را به آرامی روی مژه طبیعی تان قرار دهید .

چشم خود را ببندید و چشمتان را به آرامی تکان دهید تا اکستنشن در در جای مناسب یعنی در واقع در خط مژه قرار گیرد . چسب فقط باید به مژه زده شود و نباید به پوستتان بخورد.

هنگامی که اکستنشن از مژه طبیعی جدا می شود ، حدود 60 ثانیه فرصت دارید تا قبل از اینکه چسب کاملا خشک شود ، آن  را در جای خود قرار دهید.

  • پس از انجام این کار بر روی یک چشم، همین کار را برای چشم دیگر انجام دهید.
  • این کار را تا جایی ادامه دهید که اطمینان حاصل کنید که هر دو چشم یکدست هستند.

اگر چسب به پوست شما برخورد کند، می تواند باعث تحریک پلک شود.  پس مطمئن شوید که چسب به پوستتان نخورد.

 

۶ . دو الی سه تا از اکستنشن ها را که نسبتا بلند تر هستند را در قسمت گوشه بیرونی چشم قرار دهید .

این کار باعث می شود مژه ها طبیعی تر به نظر برسد ‌. پس از قسمت بیرونی چشم شروع کنید و مژه های بلند را بچسبانید تا زمانی که سه الی چهار دانه از اکستنشن ها سه چهارم چشم رابپوشاند.

مطمئن شوید که اکستنشن ها خیلی نزدیک به هم نباشند، زیرا قرار است فاصله بین آن ها با مژه های کوتاه تری پر شود.

 

۷ . اگر دوست دارید مژه هایتان پر و در عین حال طبیعی‌تر باشد…

یک اکستنشن  متوسط بین هر یک از اکستنشن‌های بلند قرار دهید و برای اینکار از گوشه بیرونی چشم شروع کنید و تا قشمت داخلی چشم ادامه دهید . حتما یک چشم و سپس چشم دیگر را انجام دهید.  و حتما بررسی کنید که هر دو چشم قرینه باشند .

در حین کار، از موچین استفاده کنید تا مژه هارا کاملا روی مژه های طبیعی تان قرار دهید. برای این کار باید زمان بگذارید و صبر به خرج دهید تا نتیجه دلخواهتان حاصل شود.

 

۸ . پس از اینکه اکستنشن های گوشه بیرونی چشم ها را گذاشتیم ، حالا نوبت قسمت میانی پلک است .

برای این قسمت از اکستنشن هایی با طول متوسط استفاده می کنیم  و سه تا چهار عدد از آنها را روی مژه ها قرار می دهیم . این کار را تا زمانی که یک سوم میانی پلک پر شود ادامه می دهیم.

 

۹ . پس از قسمت میانی ، اکستنشن های کوتاه را در قسمت داخلی تر چشم بگذارید .

سپس از باقی اکستنشن های کوتاه برای پر کردن فضاهای خالی که در بخش میانی هر دو چشم می بینید استفاده کنید.

 

۱۰ . بگذارید اکستنشن ها کاملا ثابت شوند .

تا چند ساعت بعد از اکستنشن ریمل نزنید  و آرایش نکنید و سعی کنید به اکستنشن هایتان دست نزنید . همچنین ۱۲ تا ۲۴ ساعت نباید به آنها را بشویید. ماندگاری اکستنشن ها بر اساس نوع و میزان استفاده از آنها متفاوت است.

اکستنشن های حرفه ای باید به اندازه یک چرخه رشد دوام داشته باشند اما در هر صورت این موضوع از  فرد به فرد متفاوت است . اکستنشن ها به طور میانگین باید شش تا هشت هفته ماندگاری داشته باشند .

 

نگه داری از اکستنشن مژه

۱ . اکستنشن ها نیاز به مراقبت و  نگهداری روزانه دارند تا ظاهر زیبایشان را حفظ کنند. از یک براش مژه استفاده کنید تا هر روز صبح مژه هایتان را به آرامی شانه کنید  سعی کنید شب ها به پشت بخوابید. با این کار، مدت زمان کمتری مژه هایتان را شانه خواهید زد.

۲ .  روی اکستنشن های خود، زیاد ریمل نزنید. اکثر مردم  ترجیح میدهند با اکستنشن از ریمل استفاده نکنند ، اما اگر می‌خواهید به چشم‌هایتان جذابیت بیشتری بدهید، ریمل را با احتیاط فقط به نوک اکستنشن بزنید. ریمل روی پایه اکستنشن ها، معمولاً در نهایت بدشکل میشود. قبل از ریمل، مژه های خود را فر نکنید زیرا این کار اکستنشن هایتان را میکند. ریمل ضد آب نزنید، زیرا پاک کردن آن سخت است . از ریمل های روغنی  استفاده نکنید، زیرا باعث شل شدن چسب  اکستنشن می شود.

۳ . هر شب آرایش خود را با استفاده از یک پاک کننده آرایشی مرغوب و یا دستمال مرطوب پاک کنید . از پاک کننده های آرایشی که برپایه روغن اند و می توانند چسب را شل کنند، خودداری کنید و همچنین برای جلوگیری از کنده شدن اکستنشن ها ، آرایشتان را به آرامی پاک کنید.

۴ . اکستنشن ها به طور طبیعی در طول چرخه طبیعی رشد مژه شما شروع به ریزش می کنند. اگر در طی مدت زمان کوتاهی این اتفاق افتاد   سعی کنید از کمی ریمل برای پر کردن فضای خالی استفاده کنید . همچنین در صورت نیاز با ریختن اکستنشن ها آن هارا با اکستنشن های جدید جایگزین کنید.

 

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید متشکریم. برای بازدید از محصولات با روی این بخش کلیک کنید.

با نظرات خود برای ما انرژی ارسال می کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ریزش مو

ریزش مو

ریزش مو و عوامل دخیل در آن درود بر همراهان همیشگی سایت آرایش روز. امروز قصد داریم در این مقاله شما

ادامه... »
پوست دهیدراته

پوست دهیدراته

علائم پوست دهیدراته و راه های درمان آن پوست دهیدراته چه علائمی دارد؟ راه های درمان پوست کم آب چیست؟ پوست

ادامه... »