با آرایش روز بهترین هارو تجربه کنید.

با آرایش روز بهترین هارو تجربه کنید.

فواید ماساژ صورت
تاریخ : می 29, 2022
نویسنده : Sogand Akbari

ماساژ صورت

ماساژ صورت و فواید آن برای پوست

امروز قصد داریم تا در سایت آرایش روز، شما را با تاثیرات بی نظیر ماساژ صورت آشنا کنیم. آیا ماساژ صورت موثر است؟
آیا ماساژ صورت راهی برای درمان  مشکلات پوستی نیز است؟
ماساژ صورت جزو آن دسته از درمان هایی است که می توانید با کمک پزشک و یا به تنهایی انجام دهید. این تکنیک شامل فشار روی صورت، گردن و شانه ها است. همچنین می‌توانید از لوسیون‌ها، روغن‌ها و یا بالم های  پاک‌کننده و ماساژ صورت با رولر (غلتک) صورت و یا گوا شا ( سنگ گوا شا ابزاری است برای ماساژ صورت که از پیری و افتادگی پوست صورت جلوگیری میکند)، استفاده کنید.
ماساژ صورت به سلامت پوست کمک می کند و در عین حال باعث تسکین ماهیچه های صورت شما میشود. این روش اثری آرامش بخش و جوان کننده دارد و به شما کمک می کند تا ظاهر و همچنین احساس بهتری داشته باشید. چه بخواهید از ماساژ صورت صرفاً برای آرامش بیشتر استفاده کنید و چه برای درمان یک بیماری خاص، تکنیک های زیادی وجود دارد که باید امتحان کنید.
برای مشاهده دقیق برخی از مزایای ماساژ صورت، نحوه انجام آن به تنهایی و اینکه چه زمانی باید به متخصص مراجعه کنید، مطلب زیر را بخوانید.

انواع ماساژ 

چندین نوع از تکنیک مختلف برای ماساژ صورت وجود دارد که می توانید به تنهایی یا با کمک یک متخصص انجام دهید.

انواع ماساژ صورت عبارتند از:

 • تخلیه لنفاوی
 • رفلکسولوژی
 • شیاتسو
 • گوا شا
 • سوئدی
 • اصلاحی
 • سینوس
 • طب فشاری

تکنیک های ماساژ صورت عبارتند از:

 • حجامت
 • ماساژ دیجیتالی یا بند انگشتی
 • تا کننده
 • افلوراژ
 • ویبره ای
 • ضربه ای
 • نیشگونی

مزایای احتمالی

در ادامه بخوانید تا متوجه شوید که برخی از تحقیقات و شواهد در مورد فواید ماساژ صورت چه ادعایی دارند؟

ضد پیری و چین و چروک

 

ماساژ ضد پیری و چین و چروک
ماساژ ضد پیری و چین و چروک

یکی از مزایای اصلی ماساژ صورت، توانایی آن در بهبود ظاهر کلی پوست است. تحقیقی در سال 2017 اثربخشی ماساژ صورت را که شامل یک دستگاه ماساژ تحریک کننده بود، مورد بررسی قرار داد. شرکت کنندگان به مدت 8 هفته از دستگاه و کرم ضد پیری روی صورت و گردن خود استفاده کردند. اثرات کرم زمانی که با ماساژ صورت همراه بود، افزایش یافت. بهبود در چین و چروک، افتادگی پوست و بافت صورت نیز دیده شد. محققان همچنین اثرات ماساژ صورت را بر روی نمنونه های پوستی  بررسی کردند. در طول 10 روز، نمونه های پوست با استفاده از دستگاه ضد پیری دو بار در روز و به مدت 1 دقیقه ماساژ داده شد. این دستگاه در مقایسه با ریزنمونه های پوستی درمان نشده، باعث افزایش میزان پروتئین های پوستی شد که اثر ضد پیری روی پوست دارد.

فشار سینوس

تا زمانی که مورد شما عفونی یا در مرحله حاد سینوزیت نباشد، می توانید از ماساژ برای تسکین فشار، ناراحتی و احتقان سینوسی (سینوزیت) استفاده کنید. ماساژ سینوسی همچنین ممکن است به خروج مخاط، کاهش سردرد و افزایش گردش خون کمک کند. برای تایید و گسترش تاثیرات ماساژ فشار سینوسی، به مطالعات علمی عمیق تری نیاز است.

آکنه

آکنه
بهبود آکنه به کمک ماساژ

تحریک پوست از طریق ماساژ، میتواند به بهبود گردش خون و کاهش آکنه کمک کند. تحقیقاتی که شواهدی از بهبود آکنه بعد از ماساژ صورت را ارائه می دهد، محدود است. برخی افراد ابه ماساژ صورت با روغن زیتون برای درمان آکنه کاملا اعتقاد دارند. نتایج متفاوت است، بنابراین اگر دوست دارید که این روش را امتحان کنید. قبل از ماساژ کل صورت، آن را روی یک ناحیه کوچک آزمایش کنید و خیلی به نظرات خود مطمئن نباشید. از هرگونه حرکات خشن یا لایه برداری بخصوص در نواحی حساس خودداری کنید.

مفصل گیجگاهی فک

مشکل مفصل گیجگاهی فک
بهبود مشکل مفصل گیجگاهی فک با ماساژ

افرادی که مشکل مفصل گیجگاهی فک دارند، ممکن است در فک یا صورت خود احساس ناراحتی کنند. این مشکل می تواند شامل سردرد، گوش درد یا قفل شدن فک باشد. یک کلینیک پوستی اظهار میکند: ماساژ نقاط ماشه ای ممکن است به کاهش سفتی، التهاب و یا دردناکی درد فک کمک کند. این ناراحتی ممکن است به دلیل جویدن و یا دندان قروچه باشد. ماساژ برای تسکین علائم  مشکل در مفصل گیجگاهی فک ممکن است به ویژه در صورت ترکیب با تمرینات فک موثر باشد.

پوستی درخشان

 

"<yoastmark

اگر می خواهید پوستی روشن و درخشان داشته باشید، ماساژ صورت ممکن است تنها راه حل باشد. تحقیقات انجام شده در سال 2002 نشان داد که 59 درصد از زنانی که ماساژ صورت انجام داده اند، احساس طراوت و شادابی داشته اند. حدود 54 درصد افراد، گزارش داده اند که قابلیت ارتجاعی پوستشان بالا رفته است، در حالی که 50 درصد افراد سفت شدن پوست را تجربه کردند. بسیاری از شواهد حکایت از آن دارند که تحریک عضلات صورت می تواند به سفت شدن پوست، بهبود عضلات سفت شده و تقویت گردش خون کمک کند.

جریان پیدا کردن خون در پوست

استفاده از رولر (غلتک) ماساژ صورت، تاثیر مثبتی بر جریان خون پوست دارد که ممکن است به بهبود ظاهر پوست نیز کمک کند. بر اساس مطالعه ای در سال 2018، افرادی که 5 دقیقه صورت خود را با غلتک ماساژ داده اند، حداقل 10 دقیقه پس از ماساژ، جریان خون در آن ناحیه افزایش یافته است. پس از 5 هفته ماساژ، عکس العمل جریان خون به گرما به طور قابل توجهی افزایش یافت.

جوانسازی صورت

ماساژ صورت می تواند به کاهش مشکلات و در عین حال افزایش آرامش و سلامت پوست کمک کند. تحقیقات انجام شده در سال 2018، به تأثیر ماساژ صورت با دستگاه پائو برای جوانسازی صورت اشاره می کند. دستگاه ماساژ صورت نشان داده است که، ضخامت عضلات صورت بانوانب که از این دستگاه به مدت 30 ثانیه و دو بار در روز به مدت 8 هفته استفاده کرده اند، افزایش یافته است.

بهبود جای زخم

جای زخم
بهبود جای زخم روی صورت با ماساژ

 

اگر جای زخم در صورت خود دارید که در حال بهبود یافتن است، ماساژ، یک روش مفید است. ماساژ جای زخم و نواحی اطراف آن میتواند به افزایش جریان خون، شل شدن بافت‌های مجاور زخم و از بین بردن برجستگی‌ها کمک کند. ماساژ صورت ممکن است به تسکین علائمی مانند درد، خارش و حساسیت نیز کمک شایانی کند. محققان در سال 2014 دریافتند که ماساژ درمانی، در کاهش درد و خارش پوست موثر بوده و در عین حال ظاهر جای زخم های ناشی از سوختگی را نیز بهبود می بخشد.

 

چگونه این کار را در خانه انجا دهیم؟

شما همچنین می توانید در منزل خود این کار را انجام دهید. قبل از شروع، صورت و دست های خود را بشویید. از مقدار کمی سرم، روغن و یا پاک کننده استفاده کنید تا انگشتانتان به راحتی روی پوستتان سر بخورند و بچرخند. همچنین می توانید از کف دست خود نیز استفاده کنید. چه پنج دقیقه و چه یک ساعت، از لوازم مورد علاقه تان استفاده کنید. هر حرکت را پنج بار تکرار کنید و یا به مدت 20 تا 30 ثانیه روی یک قسمت مشخص تمرکز کنید. از فشار ملایم اما محکم استفاده کنید.

 

در بخش زیر چندین تکنیک وجود دارد که شما میتوانید از آنها برای روتین ماساژ صورت خود استفاده کنید:

انگشتان خود را به صورت دورانی به روی شقیقه های بکشید. برای ماساژ دو طرف صورت از کف دست و نوک انگشتانتان استفاده کنید، از چانه شروع و به سمت پیشانی حرکت کنید. سپس دستانتان را به سمت پایین بکشید. انگشت حلقه دست راست و چپ خود را فشار و به استخوان ابروی خود بکشید. از گوشه داخلی به بیرونی حرکت کنید. سپس همین حرکت را برای زیر چشمانتان نیز انجام دهید.

با استفاده از انگشت شست و انگشت اول، از گوشه بیرونی ابروهای خود شروع کنید.
در حالی که به سمت گوشه داخلی حرکت می کنید، به آرامی ابروهای خود را نیشگون بگیرید. انگشتان خود را به وسط ابروهایتان فشار دهید و آن ها را به سمت خط رویش مو بکشید.
سپس انگشتان خود را به سمت شقیقه های خود حرکت دهید. برای چند ثانیه بین دو ابروی خود را محکم فشار دهید.
سپس همزمان در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت فشار دهید. با انگشت اشاره و انگشت وسط خود زیر استخوان گونه تان را فشار دهید. از مرکز صورت شروع کنید و به سمت شقیقه ها حرکت کنید. برای تاثیر بیشتر ، از بند انگشتان خود برای فشار دادن صورت استفاده کنید.

از بینی شروع کنید و آنها را از روی گونه ها و سپس به سمت گوش ها حرکت دهید. با انگشت شست و دو انگشت اول به مرکز چانه تان فشار وارد کنید. همانطور که به سمت گوش حرکت می کنید پوست را نیشگون بگیرید. در حالی که انگشتان خود را از خارج فک به سمت چانه حرکت می دهید،  فک خود را  فشار دهید.
از یک حرکت دورانی برای ماساژ ناحیه زیر لاله گوش خود استفاده کنید.با قسمت بیرونی به گردنتان فشار وارد کنید. از بالا شروع کنید و به سمت پایین حرکت کنید. با انگشت حلقه خود، فشاری محکم به قسمت داخلی ابرو تان وارد کنید و به سمت بیرونی ابروی خود حرکت کنید. با نوک انگشتتان به تمامی نواحی صورتتان ضربه بزنید. سپس به آرامی نواحی گوشتی پوست را نیشگون بگیرید.
طب فشاری را روی نقاط فشار صورت یا نقاط فشار سینوسی انجام دهید.

 

چه زمانی باید به یک متخصص مراجعه کنیم؟

برای ماساژ صورت و یا زمانی که میخواهید یک بیماری پوستی از جمله: آکنه ، مشکلات مربوط به مفصل گیجگاهی فک و یا کاهش جای زخم را برطرف کنید، بهتر است که به یک متخصص و یا ماساژ درمانگر مراجعه کنید.
یک متخصص این مهارت و تخصص را دارد که این کار را با نیازهای مخصوص به مشکلات شما تنظیم کند. آنها همچنین می توانند هر گونه روش های درمان بیشتری که به آن نیاز دارید را به شما توصیه کنند.
ماساژ یک روش فوق العاده برای جوانسازی و همچنین درمان مشکلات پوستی است. هنگامی که آموختید این کار را به تنهایی انجام دهید و یا از روش های درمانی حرفه ای به شکل منظم استفاده کردید، میتوانید از این روند لذت ببرید. ماساژ را با هر محصولی که به بهبود وضعیت پوست شما کمک می کند، انجام دهید.
برای داشتن پوستی زیبا و درخشان، به اندازه کافی استراحت کنید، از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید و فعال باشید تا سالم بمانید.

 

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

برای بازدید از محصولات سایت این بخش را کلیک کنید.

با نظرات خود برای ما انرژی ارسال می کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ریزش مو

ریزش مو

ریزش مو و عوامل دخیل در آن درود بر همراهان همیشگی سایت آرایش روز. امروز قصد داریم در این مقاله شما

ادامه... »
پوست دهیدراته

پوست دهیدراته

علائم پوست دهیدراته و راه های درمان آن پوست دهیدراته چه علائمی دارد؟ راه های درمان پوست کم آب چیست؟ پوست

ادامه... »